לחץ כאן לקבלת הצעה
נא לאפשר הצגת ג'אווה סקריפט

פינוי בינוי בבת ים

לוגו בת ים

בת-ים הפכה בשנים האחרונות לבירת ההתחדשות העירונית בישראל, ולמודל להתמודדות חיובית עם הצפיפות העירונית הגוברת והפיכתה למנוף לאיכות חיים עירונית. העיר מובילה ומקדמת עשרות פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מתוך אמונה שהפרויקטים האלה חיוניים לאיכות חיים.

עיריית בת ים מסמנת את ההתחדשות העירונית כפתרון העיקרי שיאפשר לה להגדיל את היקף הבנייה בעיר עד שנת 2035 ב-24 אלף יחידות דיור. עיריית בת ים רואה חשיבות בחיזוק מלאי גדול של מבנים, שללא חיזוק עלולים חלילה לקרוס בעת רעידת אדמה. כמו כן, העירייה רואה ביישום תמ"א 38 אפיק נוסף של התחדשות עירונית, שעשוי לאפשר את התחדשותם של המרקמים הפנימיים בשכונות העיר.

העירייה מעודדת יישום של תמ"א 38 בדרכים מגוונות. אנו מקדמים מספר תכניות שעתידות לשפר את הכדאיות ואת הישימות של מימוש תמ"א 38 בעיר לאחרונה אף מינתה העירייה אחראי על קידום יישום תמ"א 38 באגף הנדסה.

פרויקטים בבת ים

התחדשות עירונית בבת ים

עיריית בת ים אישרה 3 פרויקטים להתחדשות עירונית ובתכנון תכנית פינוי בינוי נוספת. במסגרת 4 התוכניות ייבנו אלפי דירות חדשות. כמו כן, ייבנו שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-50 אלף מ"ר.

הוועדה המקומית מצאה את האיזון הנכון בין השיקולים הכלכליים, הסביבתיים והחברתיים. בעלי הדירות קיבלו תוספת זכויות בנייה כי הזכויות מכוח תמ"א 38 לא הספיקו למימוש פרויקט פינוי-בינוי: העירייה התגייסה לסייע לבעלי הדירות להגדיל את זכויות הבנייה.

20.03.2017 | עיריית בת ים

למה לקנות דווקא בבת ים?

ברור כשמש שבת ים נמצאת כיום בשלב הנדל"ני שלפני הפריצה הגדולה, כל הנתונים שלה מראים את זה, הרי מדובר בעיר הקרובה ביותר לת"א,עם רצועת חוף רחבה, נגישות מעולה לנתיבי איילון, 2 תחנות רכבת כבדה ובקרוב 9 תחנות של רכבת קלה. לכן אם נשווה אותה לצורך העניין לראשל"צ, נתניה או אפילו אשדוד, איך יתכן שבבת ים דירות על קו החוף נמכרות במחיר נמוך יותר מערים אלה?

בינתיים בת ים משנה את פניה עם מגדלי מגורים חדשים ופרויקטים של תמ"א, שמזרימים אליה אוכלוסייה איכותית חדשה שמחפשת איכות חיים.

בנסיבות האלה, עם התמחור הנוכחי הנמוך – כשיושלם המהפך של בת ים, המחירים בוודאי יזנקו בדרמטיות, ויעלו מעל אלה של ראשון לציון, אשדוד, נתניה וכל עיר חוף אחרת. כי בסופו של דבר הקרבה למרכז היא זו שתכריע את המחירים בערי החוף של ישראל. תהליכי ההתחדשות שעוברים על בת ים מייצרים הזדמנות השקעה נדירה בעלת פוטנציאל עצום.

מעוניינים להתחדש?
חדשות

מידע מקדים ועדכונים בנושא התחדשות עירונית